Заев ќе заврши на буништето на современоста

АКЦИЈА
loading...

ВИСОК ГЕРМАНСКИ ПОЛИТИЧАР ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА КАЖА ДИРЕКТНО: „ЗАЕВ КЕ ЗАВРШИ НА БУНИШТЕТО“. НА ПОТПРАШАЊЕТО ДАЛИ МИСЛИ ЗА „БУНИШТЕТО НА ИСТОРИЈАТА“, ОДГОВОРОТ БЕШЕ УШТЕ ПОБРУТАЛЕН: „НЕ, КЕ ЗАВРШИ НА БУНИШТЕТОТ НА СОВРЕМЕНОСТА“.

ЗНАЧЕЊЕТО НА ОВИЕ ЗБОРОВИ НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ КОМЕНТИРА. САМО ЌЕ СПОМНАМ ДЕКА ГЕРМАНСКИТЕ ШПИОНСКИ СЛУЖБИ АКТИВНО СОРАБОТУВАА СО ЦИА И МИ 6 ЗА СИМНУВАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ОД ВЛАСТ И ИНСТАЛИРАЊЕТО НА ЗАЕВ.

КРАТКО КАЖАНО, ДО САМИТОТ НА НАТО ВО БРИСЕЛ ИМА УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ, А ЗАЕВ НЕ МОЖЕ ДА ЈА ИСПОЛНИ ДВОЈНАТА ЗАДАЧА ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА ПРЕКУ ДВОЈАЗИЧНОСТА И КАНТОНИЗАЦИЈАТА И ПРЕКУ НАБУТУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО НАТО.

ВО ЕДЕН ДЕН, ПОМОШНИК ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД, ВЕС МИЧЕЛ, И АМБАСАДОРКАТА НА САД ВО НАТО ХАЧИСОН ПРИЗНАА ДВЕ РАБОТИ. ДЕКА ВРШАТ МОЌЕН ПРИТИСОК ВРЗ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, НО И ДЕКА ДОБИЛЕ ПОРАЗ.

Мегутоа, САД добија уште една корпа – од Србија. Се сеќавате дека американската бандитска држава им даде ултиматум на Србија да прифатат капитулација во однос на Косово до крајот на месец мај. Меѓутоа, Вучиќ само што целосно го отфрли американскиот план.

Се разбира, американскиот и Нато-вскиот фашизам не се смируваат.Затоа и амбасадорката Хачисон откри план Б за Македонија, за кој, меѓу другото, одамна знаат и нашите македонски пријатели и од Единствена Македонија: „Ако прашањето за името не е решено пред Самитот на НАТО и не може да почне пристапувањето, ние ке продолжиме да работиме и да ги градиме одбраните од хибридните војни и малигните влијанија. Имаме блиска соработка со Македонија И СЕ ШТО ВЛАСТИТЕ КЕ НИ ПРЕДОЧАТ, А НИЕ МОЖЕМЕ ДА ПОМОГНЕМЕ“.

КАЖАНО НА НЕДИПЛОМАТСКИ ЈАЗИК, САД И НАТО СЕ СПРЕМААТ ДИРЕКТНО ДА ЈА ОКУПИРААТ МАКЕДОНИЈА ЗА ДА ЈА „БРАНЕЛЕ„ ОД НАВОДНА РУСКА АГРЕСИЈА.

ОБИДИТЕ ЗА ОКУПАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И РЕПУБЛИКА СРПСКА ОД САД И НАТО СО ПОТКРЕПА НА АЛБАНСКИТЕ ТЕРОРИСТИ, СЕ ДЕЛ ОД ПЛАНОТ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА БАЛКАНОТ И ИСТОЧНА ЕВРОПА ПРИ СУДИР СО РУСИЈА. ЦЕЛТА Е КОГА РУСИЈА ЌЕ ЈА ДОБИЕ ВОЈНАТА, ДА НЕ ПОСТОИ НИТУ ЕДЕН СЛОВЕНСКИ НАРОД СО КОГО ЌЕ СОРАБОТУВА.

Пред неколку месеци американски војски и воена техника започнаа да се транспортираат во Германија и Белгија, а оттаму да се дислоцираат во Источна Европа. Западните држави се бунат против САД односно трговијата, но, немаат против американското оружја преку нивните територии да оди кон руските граници. Исто како пред Втората светска војна , Франција, Велика Британија, Германија, Италија демонстрираат ПОЛИТИЧКО ПЕДЕРСТВО. Наводно барат добри односи со Русија, а истовремено подржуваат да ја реализират американската агресија.

Меркел и Макрон отидоа кај Путин да молат за зачувување на договорот со Иран, но продолжуваат со санкциите против Москва. Истото го направи и австрискиот канцелар Курц, кој го покани Путин во Виена, му зборуваше за Сирија, но не ги отфрли санкциите. Врвот на политичкото педерство го покажа новиот италијански премиер Конте, кој истовремено се изјасни за враќањето на Русија во Г 7 и против тоа враќање.

МЕРКЕЛ, МАКРОН, МЕЈ, КОНТЕ СЕ АМЕРИКАНСКИ ПУДЛИ И НА САМИТОТ НА Г 7 ТРАМП НАМЕРНО ЃИ НАПРАВИ ВРТОГЛАВИ. ПОБАРА ВРАЌАЊЕ НА РУСИЈА ВО Г 7 И ГЛЕДАШЕ СЕИР НА НИВНАТА РЕАКЦИЈА. ТИЕ НЕ ЗНАЕЈА ШТО ДА ПРАВАТ И ЈА ПРЕПУШТИЈА ИТРОМАНСКАТА УЛОГА НА МЕРКЕЛ. ТАА „СЕ СПРОТИВСТАВИ„ НА ТРАМП ЗА ВРАЌАЊЕТО НА РУСИЈА И СИТЕ ЈА ПОДРЖАА. НА ТОЈ НАЧИН ГО ДОКАЖАА ВЕРНОПОДАНСТВОТО.

Одамна се знае дека ЕУ и тие кои ја раководат се потрчковци на САД и нивните наводни топорчења, како на Макрон што всушнст се само шутовски лигавења. Не само затоа што на територијата на Германија има 178 американски бази, а во Италија – 58. Западната цивилизација одамна е умрена и на нивото на народи и вредности, друго е прашањето дали воопшто ѓи имала, а уште повеќе како политички лидери. Затоа, Русија не може да се надева да најде некој нормален во Западна Европа, кој ќе се спротивстави на американските лудаци. Уште помалко се наоѓаат нормални во Источна Европа и на Балканот, каде со задоволство се спремаат за топовско месо.

КРАТКО КАЖАНО, ГЕРМАНСКИОТ ПОЛИТИЧАР ОД ПОЧЕТОКОТ НА ТЕКСТОТ Е ВО ПРАВО ДЕКА ЗАЕВ КЕ ЗАВРШИ НА БУНИШТЕТО НА СОВРЕМЕНОСТА, НО, И НЕГОВАТА МЕРКЕЛ НЕМА ДА ОТИДЕ ПОДАЛЕКУ. СВЕДОЦИ СМЕ НА МАСОВНАТА ПОЛИТИЧКА ШИЗОФРЕНИЈА, КОЈА НЕ СЕ ЛЕКУВА И НЕЈЗИНОТО ПОСТОЕЊЕ Е ШТЕТНО ЗА ЦЕЛИОТ СВЕТ. ТАКА ШТО Е ПОТРЕБНО, РУСИЈА ДА НЕ КАЛКУЛИРА, А ДА ПОЧНЕ СО РАСЧИСТУВАЊЕТО.

ВО ОДНОС НА МАКЕДОНИЈА ПАК, ИЗЈАВАТА НА ХАЧИСОН ЗА ПОТКРЕПА ПРОТИВ РУСИЈА Е СМЕШНА. ПРЕД ИЗВЕСНО ВРЕМЕ САД ПРИЗНАА ДЕКА ПРИ ВОЕН СУДИР МЕГУ ИРАН И ИЗРАЕЛ НЕМА ДА ИМ ПОМАГААТ НА СВОИТЕ ИЗРАЕЛСКИ ЦИОНИСТИ, А ШТО ОСТАНУВА ЗА КЛЕТИТЕ ЗАЕВ, ШЕКЕРИНСКА, ОСМАНИ И ОСТАНАТИТЕ ОД АНТИМАКЕДОНСКАТА МАФИЈА.

ДА ВИ Е ЈАКА ДУША, МАКЕДОНСКИ ГРОБОКОПАЧИ!

loading...