ВИДЕО: Погледнете како изгледаше да се вози автомобил на скопското невреме

АКЦИЈА
loading...

Скопје го погоди силно невреме, краткотрајниот дожд кој паѓаше во главниот град на државата предизвика вистински хаос.

На неколку места во градот паднати се дрва, неколку булевари и улици се поплавени.

На Ѕидот на сообраќајниот срам објавено е видео од обиколницата во Скопје, каде може да се види како скопскиот дожд изгледаше додека се возите во автомобил.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Курир.мк

loading...