ВИДЕО: Невремето го претвори скопски Аеродром во Венеција

АКЦИЈА
loading...

Невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици го зафати скопското подрачје.

Од УХМР информираат дека ветерот достигнува повремено брзина и над 80 киломери на час.

Голем дел од улиците во скопските населби се под вода. Еве каква е ситуацијата во скопски Аеродром.

 

Курир.мк

loading...