Последиците од силното невреме во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

АКЦИЈА
loading...

 

Големото невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици кое го зафати Скопје предизвика проблеми во скопското подрачје.

Од УХМР информираат дека ветерот достигнал брзина и над 80 километри на час.

Поплавени се повеќето улици во градот, паднати се многу дрвја, уништени се и неколку автомобили. Сликите доволно сведочат.

 

На Илинденска паднато дрво ги блокираше трите ленти:

Кај АМСМ, Центар

Пред VIP хотел кај Саем

Чаир

Дебар Маало

Партизанска, ВИДЕО

ЛИНК

Аеродром

 

loading...