Невремето го поплави Скопје, има и паднати дрвја и уништени автомобили (ФОТО, ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Скопје во моментов го зафати силно невреме составено од дожд, град и силен ветер.

Нестабилното време се движи од запад кон исток и на север. Во поладневните часови ќе се преместуваат кон исток. Попладне процесите ќе бидат поинтензивни и локално ќе има пообилен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

Од силниот ветер, паднати се неколку дрвја низ градот, а уништети се и неколку автомобили.

Во вода пливаше и Партизанска:

 

loading...