Временска прогноза: Какво време не очекува денес

АКЦИЈА
loading...

И денеска, но и во следните неколку дена времето ќе биде слично како и минатите денови.

Сончево, топло, спарно…

Умерена облачност попладне која е можно да донесе нови поројни дождови и грмежи на локално ниво.

Температурата ќе достигне максимум до 34 степени ширум државата, а во Скопје слично време со температурата од 15 до 31 степен.

Осум ќе биде и УВ индексот.

loading...