Грав на италијански начин: Ваков се уште не сте пробале

АКЦИЈА
loading...

Грав подготвен на италијански начин – извонреден ручек за мени без месо!

СОСТОЈКИ:
300 гр грав
3-4 главици кромид
500 гр домати (излупени)
1/2 лажичка шеќер
2 шолји исечкан магдонос
1 лажичка оригано
масло
сол
бибер
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Потопете го гравот околу 2 часа, потоа обварете го во солена вода и кога ќе биде добро зготвен, исцедете го.
На малку масло пропржете кромид исечкан на крупни парчиња. Додајте домати, шеќер и грав, оригано, сол и бибер и сè гответе на тивок оган околу 20 минути. На крај додајте магдонос.
Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

loading...