Над 60 илјади луѓе му порачуваат на Заев да не го чепка името! (ФОТОГРАФИИ ОД ГОРЕ)

АКЦИЈА
loading...

Голем број граѓани на денешниот протест против Владата на Зоран Заев организиран од страна на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ го изразуваат своето незадоволство од работата на власта во Република Македонија.

Меѓу 50-60 илјади граѓани се собраа во знак на револт од политиките на Владата која во моментов ја предводи Македонија.

Граѓани од сите страни на Република Македонија пристигнаа пред Владата, на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ.

loading...