Голем пожар во северно предградие на Атина

АКЦИЈА
loading...

Голем пожар избувна попладнево во парк во северното атинско предградие Маруси.

Како што јавија грчките медиуми, во гаснењето на пожарот се вклучени над 20 пожарникари, како и два хеликоптери и авион.

Огнот почнал да се ширел кон една болница што се наоѓа крај паркот и кон околните станбени и деловни објекти.

Според непотврдени информации, во досегашната операција за гаснење на пожарот е повреден еден пожарникар.

а1он.мк

loading...