Најкрцкавата лисната македонска пита, повкусна немате пробано! (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Вкусно јадење кое ќе ве освои на првиот залак!

Состојки:

800 гр брашно;
1 лажица сол;
450 мл вода;
250 гр маргарин за премачкување;
200-300 гр сирење за фил;
2 јајца за фил;
1 лажичка сол за фил

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

loading...