Да се потсетиме: Како изгледаа жестоките ТВ дуели пред 20 години (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Постарите сигурно се сеќаваат на жестокиот телевизиски дуел помеѓу тогашните лидери на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски.

Што се’ ли само не си рекле еден на друг пред целата македонска јавност…

Додека уште се средуваат впечатоците од вчерашниот меѓу Заев и Мицкоски, потсетување како изгледаше оној пред 20 години, во 1998 година.

loading...