ВИДЕО: Хрватска е во ЕУ и НАТО – еве каков #живот им дојде таму

АКЦИЈА
loading...

Животот по се изгледа пристигнал во Хрватска, веднаш по влезот во Европската Унија и НАТО, а хакерската група „Анонимуси“ објавија и компилација од снимки на кои се гледа како изгледа „животот“

Заплена на куќи, луѓе оставени на улица поради долг кон банки, полиција пред чии очи умираат луѓе и не се трудат да им помогнат.

Живот.

loading...