Почна ТВ дуелот меѓу Заев и Мицкоски: Гледајте ВО ЖИВО (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Mакедонската телевизија вечерва го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тие седат еден спроти друг на маса токму на денот кога екс-премиерот Груевски доби 2 години затвор.

Стојан Трпчевски, уредникот на Информативната редакција на МТВ, е домаќин и водител на ТВ дуелот, а според него, соговорниците ќе ги спротивстават своите погледи и ставови за повеќе актуелни теми – од преговорите за името, надворешната и внатрешната политика, економијата, реформите, долговите…..

Работниот наслов на ТВ дуелот е „една година власт, една година опозиција“.

ДУЕЛОТ МОЖЕТЕ ДА ГО ГЛЕДАТЕ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК: КЛИК

loading...