Се поставува метална ограда пред Судот пред утрешната пресуда за Груевски

АКЦИЈА
loading...

Попладнево пред Основниот суд Скопје 1 почна да се поставуваат метални барикади. Фокус неофицијално дознава дека тоа е поради утрешното изрекување на пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“ и можни протести пред Судот.

На социјалните мрежи веќе кружат повици за протести утре пред Основниот суд.

Денеска пак, во Судот му беше изречена пресуда на помошникот министер во МВР, Ѓоко Поповски од девет години затвор.

Фокус

loading...