ВЕРУВАТЕ ЛИ ВО СЛУЧАЈНОСТИ? Сите три дами на сликава од пред 40 години денес се на важни светски функции

АКЦИЈА
loading...

По посетата на британската премиерка Тереза Меј во Македонија на социјалните медиуми кружи фотографија по која веќе нема да верувате во случајности. Имено Меј дојде во Македонија со една цел, да го потапша Зоран Заев по рамо и да се осигура предавството на Македонија и промената на уставното име на државата.

Сепак да се фокусираме на фотографијата на која се наоѓаат трите дами. Имено Ангела Меркел во овие моменти веќе 13-та година по ред е канцелар на Германија, Тереза Меј по оставката на Дејвид Камерон стана британска премиерка, а Гина Хаспел на 26 април годинава стана директорка на ЦИА во администрацијата на Трамп. Дали е случајно што токму овие три дами кои се познаваат од деца дојдоа на толку високи позиции? Пресудете самите.

loading...