Кој е совршениот одмор според хороскопскиот знак?

АКЦИЈА
loading...

Овенот сака да истражува

Овенот не сака излежување на плажа, туку одморот го замислува како активна авантура. Тој сака да истражува и да планира, а најмногу ужива во помалку познати дестинации кои сака да ги запознава преку дружење со жителите од местото кое го посетил. Го привлекуваат раскошни дворци и тврдини. Идеални места за Овенот се Македонија, Мадагаскар, Романија, Италија и Франција.

Бикот избира гурмански дестинации

Уживање во странска кујна е одмор од соништата за Бикот. Овој гурман обожава храна, пазари и работилници на стари занаети. Сака да ги испробува локалните специјалитети, и да учествува во нивната припрема. Затоа го привлекуваат дестинации како Турција, Грција, Швајцарија и Бразил.

Близнаците ги привлекуваат гламурот и модата

Омилена активност на Близнаците е шопингот. Подеднакво уживаат и во висока мода и во распродажба. Најважно им е да бидат видени, а омилена дестинација им е Кина, Јапонија, Аргентина, Канада и Австрија.

Раковите уживаат во скриени места

Раковите уживаат во места кои се скриени од погледот на јавноста и во кои може да мируваат. За него годишен одмор значи лежење на плажа или читање во градина, и тоа сака да го овековечи со фотоапарат. Идеални места за создавање на спомени се Мароко, Норвешка и ЈАР.

Кралството на Лавовите

Лавовите ги привлекуваат места со богата историја, особено кралски резиденции и палати. Сакаат дестинации за богати и не се плашат да ја испробаат својата среќа  во казино. Водени се од адреналинот за можна добивка, а вродената активност ги тера да видат што е можно повеќе. Идеални дестинации за Лавот се Шпанија, Унгарија, Сингапур и Саудиска Арабија.

Девицата бара духовен мир

Пребирливата Девица е восхитена од дивината, планините и од храмовите. Најмногу ја привлекуваат верски храмови и мирот кој се врзува со нив. Идеални дестинации се Индија, Мексико, Велика Британија и Бугарија.

Истражувачки одмор е идеален за Вагата

Вагата не ја интересира традиционален годишен одмор. Во сè гледа единствена прилика за запознавање на посебни луѓе и добивање на ново знаење. Сака едукативни излети, антиквитети и особено ја привлекуваат истражувачки центри. Исто така, не може да одолее на сплавови. Идеални дестинации се Финска, Шведска, Русија и Иран.

Активната Скорпија ужива во одбрано друштво

Скорпијата  како и Ракот го привлекуваат изолирани плажи, а одморот  не може да го замисли без море или река. Тој сака активен одмор, но во одбрано друштво. Одморот го користи како прилика да ја испроба својата кондиција, а идеални дестинации се Португалија, Африка, Скандинавија и Египет.

Стрелецот го привлекуваат спортски арени

Стрелецот е голем спортски обожавател па така ги избира дестинациите за годишен одмор. Сака спортски натпревари и стадиони, а бидејќи и самиот тој се бави со спорт, најважно му е хотелот да има теретана. Идеална дестинации за него се Германија, Полска, Израел и Велика Британија.

Јарецот обожава музички фестивали

Јарецот не сака зима, па годишниот одмор сака да го минува во топли краеви. Сака различни активности од капење, спорт до разгледувања и ќе се потруди одморот целосно да го искористи. Го привлекуваат музички фестивали на кои може да се отпушти, а идеални дестинации се Кипар, Грција и Ирска.

Водолијата не се враќа дома без добра книга

Водолијата не тежнее по типичен годишен одмор, најважно и е нејзиното патување да биде оригинално. Ја привлекуваат книжари, новинарски куќи и универзитети, а од одмор никогаш не се враќа без добра книга. Идеални дестинации се Белгија, Сардинија, Тунис и Мароко.

Рибите не можат без базен

Рибите не можат без базен или море, а совршениот одмор за нив значи пиење коктели, сончање на плажа и луди ноќни вечери. Тие  сакаат туристички места каде можат да се запознаат со интересни луѓе. Идеални дестинации се Холандија, Нов Зеланд и крајбрежјето на САД.

 

извор: crnobelo.com

loading...