Еве како славеа навивачите на „Шкендија“, ја навредија целата македонска нација! (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Погледнете како група навивачи на фудбалскиот клуб „Шкендија“ ја прославија шампионската титула, навредувајќи ги Македонците.

Освен со скандирање на „Каурски пи*ки“, тие и вулгарно го извртеа текстот на песната „Македонско девојче“, пеејќи: „Македонско девојче, к…. голема!“

Им се извинуваме на читателите што мораме да го опишеме овој скандал, но овие појави се за најостра осуда и немаат врска со спортот. Остануваме во надеж дека поголемиот дел од навивачи на „Шкендија“ спортски ја прославија заслужената титула.

loading...