Плазма ролат со банани

АКЦИЈА
loading...

Состојки:

150 гр маргарин

100 гр шеќер во прав

300 гр мелени плазма бисквити

120 мл млеко

3 ванилин шеќер

3 крем банани

2 банани

Прелив:

50 гр путер

100 гр млечно чоколадо

3 лажици млеко

Подготовка:

Маргаринот се мати со шеќер во прав.

Се додава плазма и млеко во кое претходно сте додале ванилин шеќер.

Се меша се додека добро не се соединат состојките, па се додаваат исецканите крем банани.

Развлечете ја смесата, на ивицата ставете банана и завиткајте ролат околу неа.

На крај додадете прелив.

loading...