Моќна комбинација за намалување на холестеролот

АКЦИЈА
loading...

Овој рецепт е направен за да помогне во намалувањето на нивото на холестерол и согорувањето на масти за многу кратко време.

 

Дури и некои лекари го препорачуваат на своите пациенти кои страдаат од висок холестерол. Сите состојки во пијалокот се многу здрави и ќе му помогнат на телото да се избори против голем број на болести, а во комбинација заедно претставуваат одлична алатка за уништување на масните наслаги!

Состојки:

2 литри филтрирана вода,
2 китки магдонос,
3 лимона,
сода бикарбона.

Подготовка:

Исчистете го лимонот со помош на сода бикарбона за да го ослободите од нечистотии. Водата треба да врие а потоа оставете ја да се излади. Исецкајте лимон и магдонос, потоа ставете ги во водата, покријте го садот и ставете го пијалокот во фрижидер.

Пијте 100 мл на ден и за еден месец ќе забележите одлични резултати.

loading...