Сдсмовците му вртат грб на лидерот Не гласавме за ваков Заев! (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Изреволтиран гледач од досегашното владеење на актуелната власт упати нуза критики во емисијата на Огнен Јаневски за ТВ 24.

Вели дека имал многу надеж во политиките на Заев и затоа гласал за него, но по една година откако СДСМ е на власт без никакви позитивни резулати зад себе, гледачот јавно кажува дека на наредните избори ќе гласа за ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи тоа било време кога се градело и инвестирало во државата, додека сега владата на Зоран Заев само краде, а ништо не гради.

loading...