НАЈНОВА АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ!

АКЦИЈА
loading...

Во текот на денешниот петочен ден за разлика од вчерашниот четврточен ден кога имавме доста активна и нестабилна атмосфера над државава ќе имаме нешто посмирена атмосфера но не и сосема стабилна.

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, локално особено на југоисток и подолги.

Од пладневните часови па натаму ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи но како што веќе напоменавме процесите ќе бидат нешто со послаб интензитет но ќе ги има во секој случај.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 26 степени.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ.

loading...