Совршен кремаст намаз од спанаќ – се прави за 10 минути

АКЦИЈА
loading...

Совршен кремаст намаз од спанаќ и сирење кој можете да го послужите и како предјадење со крекери.

СОСТОЈКИ:
500 гр смрзнат спанаќ
2 помали главици кромид
2 лажици маслиново масло
250 мл супа од зеленчук
1/2 веза копар
2 лажици сремско сирење
4 лажици јогурт
сол
бибер
мускатно оревче

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Чекор 1: Одмрзнете го спанаќот. Исчистете го кромидот, исечкајте го на коцки и продинстајте го на масло. Додајте спанаќ, налијте супа и отворено гответе уште 5 минути.

Чекор 2: Прочитајте го на Готви.мк

loading...