Со песна под балкон постара тетка побара од Груевски да не го дава името (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Постара госпоѓа попладнево со песна го поздрави поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, пред зградата каде што живее.

Жената побара од Груевски да се исправи пред „зајко“ и да му порача дека името и јазикот не се за давање. Таа повикуваше поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ да ја прими во домот на една чаша вода и се пожали дека обезбедувањето на влезот на зградата не ја пуштило да влезе.

– Те молам прими ме на една чаша вода, да ти ги кажам маките, довикува жената.

loading...