Дневен хороскоп за четврток, 10 мај 2018

АКЦИЈА
loading...

Овен

Денешниот ден ќе ви донесе позитивна енергија и многу насмевки на лицето. Доколку сте во долга врска, можеби е време да преминете на следното ниво и да почнете заеднички живот со вашиот партнер.

Бик

Денес бидете внимателни со внесувањето на калории во вашит организам. Не претерувајте со јадењето, туку согорете ги калориите на забавен начин, на пример со зумба танцување.

Близнаци

Љубовта ви е добра но поработете уште малку на вашата врска. Партнерот е попосветен од вас. Изненадете го со мал подарок или вкусна вечера.

Рак

Денот е прекрасен. Наместо да го поминете во кревет излезете и прошетајте во најблискиот парк. Можно е да запознаете нова личност во вашиот живот, не ја пропуштајте таа шанса.

Лав

Завршете си ги сите обврски па потоа уживајте. Бившиот партнер не заслужува нова шанса, бидете горделиви до крај и продолжете со животот.

Девица

Време е за диета, наместо да го поминете денот во својот кревет поминете го спортувајќи. Ќе се чувствувате многу подобро. Можни се болки во мускулите

Вага

Потребно е конечно целосно да се посветите на обврските. Сите околу себе ставете ги настрана и посветете се целосно на работата, ќе ви се исплати.

Шкорпија

Направете пауза од забавите и побарајте ја среќата малку и во љубовта. Поработете на вашето однесување со ароганција нема да постигнете ништо.

Стрелец

Бидете активни на социјалните мрежи, личноста која ви се допаѓа ќе ве побара токму таму. Започнете со подготовки за лето 2018. Здравјето е добро.

Jaрец

Доколку не сте во врска, денешниот ден ќе ви донесе интересна средба со личност од спротивниот пол. Слбодното време од денот искористете го за работи кои ви причинуваат задоволство.

Водолија

Со вашата енергија во денешниот ден ќе плените и ќе заведете многу срца од спротивниот пол. Здравјето е добро, но потребен ви е краток одмор од обврските.

Риби

Денешниот ден искористете го за мала но релаксирачка прошетка. Вашите позитивни мисли пренесете ги и на вашите пријатели, ќе им годи.

loading...