Една лажица од овој сируп ги празни цревата од токсини

АКЦИЈА
loading...

Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци.
Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажал како многу ефикасен.

Состојки:

5 шолји вода
100 г сливи без семка
100 г урми без семка

Подготовка:

Во зовриена вода ставете го сувото овошје. Оставете ги 15-тина минути, а потоа исцедете ги за да се изладат. Консумирајте наутро на празен желудник по една лажица. Исчистете го дигестивниот тракт од токсини и ослободете се од проблеми како што се опстипација.

loading...