Се сеќавате ли на Тајчи? Денес, хрватската „Мерлинка“ изгледа уште поубаво

АКЦИЈА
loading...

Дали се сеќавате на слатката Татјана Матејаш Тајчи и на нејзината песна „Ајде да лудујемо“ со која ја претставуваше Југославија на „Евровизија“ во 1990 година? Во само две години во почетокот на деведесеттите, Тајчи сними два мегауспешни албуми, десетина видеоспотови и стана една од најголемите тинејџерски ѕвезди на овие простори. Иако поминаа повеќе од 20 години откако пејачката се пресели во САД, никој не ја заборави легендарната Татјана Матејаш Тајчи, која неодамна го прослави 46-от роденден, па токму по тој повод одлучивме да се потсетиме на неа.

loading...