Дневен првомајски хороскоп

АКЦИЈА
loading...

Овен 

Потрудете се да размислувате малку поразумно кога се работи за љубовта и романсата. Можеби ќе треба да бидете малку повнимателни за да го добиете она што го сакате. Во главно, ова ќе ви биде еден од чудните денови, едно ќе правите, а друго ќе мислите.

Бик

Денот ќе ви започнме со многу обврски. По завршувањето на тие обврски, вечерта поминете ја со партнерот и опуштете се, ќе ви биде потребно. Слободните јарци нека го искористат времето за да поспијат час-два повеќе.

Близнаци

Утрото ќе го започнете со мало нерасположение, но до крајот на денот испијте релаксирачко кафе со пријателите и тие веднаш ќе ја подигнат вашата енергија и ќе го подобрат вашето расположение.

Рак

Денот започнете го со позитивни мисли, и тие позитивно ќе делуваат на вас. Внимавајте на своето здравје, можни се нарушувања поради алергии. Очекувајте повик од личност од странство.

Лав

Денот ќе го започнете со полна пареа и со многу енергија. Вишокот енергија што ќе ви остане после работното време, искористете го спортувајќи. Отидете на рутински преглед кај лекар.

Девица

Вашето семејство ќе биде прекрасно поради изненадувањата кои ги приредувате за нив. Добриот фамилијарен ручек ќе внесе насмевки и среќа во вашиот дом.

Вага

Денес е прекрасен ден за да го посветите на себеси. Вашите финансии денеска искористете ги за добра масажа или некаков козметички третман, вашето тело ќе ви биде благодарно.

Шкорпија

Убавиот ден искористете читајќи добра книга и уживајќи во пролетта. Остатокот од денот искористете го за пролетно чистење и освежување на вашиот дом. Можна е средба со некоја важна личност.

Стрелец

Лицемерните личности околу вас денес избегнувајте ги и ширете позитивна енергија на лицата кои го заслужуваат тоа. Можна е мала расправија со партнерот.

Јарец

Денес е вашиот ден!  Уште рано наутро ќе бидете преплавени со позитивна енергија. Опуштете се и мислете на убавите работи кои ве очекуваат и на изненадувањата кои ќе ви ги донесе овој ден.

Водолија

За поголема среќа во денот, започнете го со мал шопинг. Денешните обврски не ги оставајте за утре, без разлика ако треба да останете малку повеќе на вашето работно место.

Риби

Скоро за сѐ сте сигурни во себе, освен за една работа. Кога станува збор за љубовна врска вие се чувствувате прилично несгигурно. Можеби затоа што не знаете како да постапите. Добро размислете што сакате, пред да продолжите понатаму.

loading...