Видео: Обезбедувањето на Ким Џонг Ун

АКЦИЈА
loading...

Ким се вози, телохранителите трчаат покрај неговата лимузина.

Претседателот на Северна Кореја , Ким Џон Ун по првиот состанок со својот домаќин лидерот на Јужмна Кореја Мун Џае Ин влезе во црна лимузина околу која трчаа неговите телохранители и замина.

На социјалните мрежи веднаш се појави видео, на кое се гледа како 12 телохранители во црни костуми трчаат крај возилото во кое се вози претседателот на Ким Џонг Ун.

Инаку, Ким и Мун веќе ја завршија утринската сесија на историскиот самит, попладне е планирана нова средба на претседателите на двете Кореји.

loading...