Иниеста се испрати со Барса, едвај зборуваше на пресот.

АКЦИЈА
loading...

Тажен ден во Барселона. Завршува 22 годишната врска со Иниеста, мозокот на тимот кој им донесе 31 трофеј. Каталонците не знаат како да му се заблагодарат, а тој едвај зборуваше на пресот.

Прес салата на Барселона во 13:30 часот беше преполна и со громагласен аплауз беше поздравен капитенот Андрес Иниеста, ВИРТУОЗОТ со топката.

По 22 стаж во Барселона од кои 16 во првиот тим му кажува збогум на клубот. Не затоа што сака, туку затоа што како што изјави сфаќа дека неговата епата тука е завршена.

Едвај почна да збори од емоции

И Барса му се заблагодари со видеово

Вака почна сè

А вака заврши

loading...