Поповски: Временска прогноза

АКЦИЈА
loading...

Утре (петок) ќе дува умерен до засилен северен ветер кој во сабота ќе услови температурите да бидат во незначително опаѓање и истите ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 23 степени.

Исто така утре (петок) во попладневните часови на исток ќе има услови за слаби краткотрајни врнежи од дожд.

Почнувајќи од недела па натаму поради продор на значително потопла воздушна маса од југ температурите на воздухот ќе бидат во ЗНАЧИТЕЛНО покачување и истите во најголем дел од државава ќе се искачуваат над 20 степени додека во најтоплите региони иситите ќе се искачат дури до близу 30тиот степен.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ.

loading...