(ФОТО) Потегот на Ферги кој ги фрли во транс навивачите на Манчестер Јунајтед

АКЦИЈА
loading...

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон во саботата присуствуваше на големото градско дерби против Манчестер Сити кој можеше да го донесе новиот шампион во Премиер лигата.

Јунајтед му ја уништи забавата на својот голем ривал, но медиумите во Англија останаа импресионирани од потегот на Алекс Фергусон. Тој одлучи да го покрие логото од столчето на кое седеше, очигледно несакајќи ни да го гледа.

Навивачите на Манчестер Јунајтед паднаа во транс од овој потег иако некои медиуми го обвинија Фергусон дека не го респектира противникот.

loading...