Видео: Како изгледа автомобилот на групата што го уби Реџепи синоќа во Мала Речица?

АКЦИЈА
loading...

Порталите на албански јазик објавија видео-снимка, на која, според нив, е автомобилот што го користела една од двете групи за време на вчерашната вооружена престрелка во Мала Речица, чии припадници беа уапсени на пат за Скопје.

Во пресметката меѓу две групи од кумановскиот огранок на ДУИ животот го загуби Наип Реџепи, кој денес беше погребан во присуство на голем број на луѓе.

+ VIDEO/ Pamje nga marrja e veturave e të dyshuarve në incidentin e armatosur në Reçicë

+ VIDEO/ Pamje nga marrja e veturave e të dyshuarve në incidentin e armatosur në Reçicë http://www.almakos.com/video-pamje-nga-marrja-e-veturave-e-te-dyshuarve-ne-incidentin-e-armatosur-ne-recice

Публикувахте от Almakos.com в 5 април 2018 г.

Двајца учесници во инциндентот се повредени, меѓу кои и братот на убиениот Реџепи, додека четворица се уапсени.

loading...