Сериозноста на повредата на Салах

АКЦИЈА
loading...

Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, се повреди на четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Манчестер сити и најверојатно ќе го пропушти само дуелот против Евертон.

Салах го напушти теренот во второто полувреме на натпреварот против Сити, но по деталните прегледи било утврдено дека не станува збор за потешка повреда.

Поголем проблем за Ливерпул претставува отсуството на Емре Џан, кој поради повредата најверојатно ќе го пропушти остатокот од сезоната.

Ливерпул со високи 3:0 го совлада Манчестер сити.

loading...