РАСКОЛ ВО ДУИ: Кумановскиот огранок гневен на Али Ахмети – „Хиените жедни за власт го убија нашиот брат“

АКЦИЈА
loading...

Синоќешното убиство на Наип Реџепи од Куманово во Мала Речица, еден од посериозните кандидати за претседател на кумановскиот огранок на ДУИ, предизвика голем револтот во Куманово. Проценките се дека ДУИ и Али Ахмети го користат Куманово како полигон за различни експерименти кои се реализираат во соработка со тајните служби.

Кумановскиот огранок на партијата бара оставка од лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој треба да понесе морална одговорност за убиството пред седиштето на партијата.

„Убиството на нашиот брат од страна на хиените жедни за власт… најмалку што треба Али Ахмети да направи е морална оставка“, пишува на фејсбук статусот на ДУИ Куманово.

loading...