ПОПОВСКИ: Временска прогноза (Анализа)

АКЦИЈА
loading...

Понатаму во вечерните часови и во текот на ноќта кон утрешниот саботен ден врнежите постепено ќе се намалуваат па така ќе има услови за слаб локален дожд исто како и утрешниот саботен ден додека времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло.

Температурите на воздухот ќе бележат тенденција на пораст па така максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 16 до 22 степени додека наутро ќе биде посвежо со температури на воздухот кој ќе се движат во интервалот од 3 до 11 степени.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ.

loading...