Го знаете трикот со кора од банана?

АКЦИЈА
loading...

Доколку имате болки во главата, важно е да го знаете трикот со помош на ова овошје. Имено, за броба против главоболка доволно ви е да јадете банана. Една очајна жена одличила да застане на патот на неподносливата болка, па го направила ова.

„Почувствував јака главоболка која по којзнае кој пат ме разбуди од спиење и не сакав да пијам уште еден лек кој нема да даде никаков резултат, туку само ќе ми го изиритира желудникот повеќе.

Се сетив на советот од мојата сосетка да пробам еден трик со банана. Изедов една цела банана, а кората не ја фрлив туку ја оставив во фрижидерот да се олади. Петнаесетина минути подоцна ја извадив кората, легнав во креветот и удобно се сместив додека бананата ми го ладеше челото.

Почувствував мало зголемување на чувството и пулсирање кое полека успоруваше. Не долго потоа, оваа постапка толку ме опушти што главата престана да ме боли и јас сум заспала. Пробајте го трикот обавезно ако имате проблеми со главоболката„, вели таа.

loading...