Подобрете ја крвната слика – смеса „бомба” за телото

АКЦИЈА
loading...

Ако сакате да си ја подобрите крвната слика, потребна ви е оваа смеса.

СОСТОЈКИ:

200 мл. мед
200 гр. ореви
200 гр. суво грозје
200 мл. сок од моркови
200 мл. сок од цвекло
2 лимони

ПОДГОТОВКА:

Лимонот се меле со кората, се става во сад, па се додаваат окот од цвекло и морков, измелените ореви, сеченото суво грозје и медот.

Добро се меша и се земаат три лажици на ден.
Помага за анемија и сите проблеми со слабокрвност.

Се чува во ладилник.

loading...