ЗАЕВ: Во времето на ВМРО немаше телепортинг

АКЦИЈА
loading...

Во изјава за медиумите, премиерот Зоран Заев уште еднаш потсети колку се залага за транспарентни судски постапки, со доказите извадени еве, како во неговиот случај, каде „буквално имаше телепортинг до граѓаните за оваа седница“.

Да повториме: „БУКВАЛНО ИМАШЕ ТЕЛЕПОРТИНГ ДО ГРАЃАНИТЕ ЗА ОВАА СЕДНИЦА“, изјави премиерот.

Радувај се Македонијо, ете, порано немавме вакво нешто.

 

loading...