Едноставен РАФАЕЛО десерт

АКЦИЈА
loading...

Многумина обожаваат кокос и го додаваат во речиси секој колач кој го подготвуваат, бидејќи дава префинет вкус…

СОСТОЈКИ:

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Ставете вода, путер и шеќер во прав да зоврие. Гответе 2-3 минути. Во поголем сад ставете млеко во прав и кокосово брашно, па прелијте со врелата смеса.

Нека не ве загрижува тоа што смесата е ретка, ќе згусне. Добро измешајте и ставете во фрижидер да стои од прилика еден час.

Обликувајте топчиња, па во секое втиснете лешник или бадем и извалкајте ги во кокосово брашно.

Оставете ги во фрижидер да отстојат пред послужување.

Уживајте!

loading...