Убави информации. Временска прогноза

АКЦИЈА
loading...

Почитувани граѓани на многу од нас веќе и тоа како ни се здосади од доста долгиот период на нестабилно и врнежливо време.

Сепак во продолжение имаме ПРЕКРАСНИ ИНФОРМАЦИИ за вас:

Нестабилното време ќе потрае уште кратко време, поточно до вторник.

Веќе од среда следува период на стабилно, суво, релативно топло и сончево време -додека температурите на воздухот ќе бидат во ЗНАЧИТЕЛЕН пораст, што значи секојдневно истите ќе растат па така на самиот почеток од месец април речиси надекаде ќе се искачуваат над 15 степени додека во централните и во југоисточните предели истите се очекува да се искачат дури и до околу 25 степени.

Нови детали по потреба и обновени очекувајте понатаму.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ!

loading...