Момчето на исчезнатата актерка Адеа се самоуби при полициска потера

АКЦИЈА
loading...

Полицијата од Лос Анџелес верува дека исчезнатата актерка од Македонија Адеа Шабани е мртва, откако човекот со кој таа била во врска се самоуби по полициска потера, пренесе Сакамдакажам.


Таа живеела во Лос Анџелес и последен пат била видена на 23 февруари близу нејзиниот дом. Полицијата за „Фокс Њуз“ потврди дека семејството и пријателите се убедени дека таа е мртва, откако 33-годишниот Крис Споц, кој исто така е актер, и бил во врска со неа, бегал од полицијата со украдено возило и се самоубил пукајќи си во главата.

Девојката е исчезната веќе месец, а полицијата најави и награди за секој кој има некаква информација.

loading...