Ако сте по растопениот кашкавал – француски тост со тортиљи

АКЦИЈА
loading...

Ретко кој сака да „заглави“ во кујна, а брзите рецепти ни се секогаш од корист кога немаме многу време.

Токму таков рецепт имаме за француски тост направен од тортиљи со кашкавал и салама.

Можете да го направите за појадок, ручек, или пак, за собиранка со друштвото.

Набавете ги потребните состојки и уживајте во вкусниот оброк.

Потребни состојки:

3 јајца
1 шолја хопла
¾ шолја пармезан
½ лажичка бибер
¼ лажичка морско оревче
1 лажица масло
6 тортиљи
16 парчиња салама по желба
16 парчиња кашкавал

Начин на подготовка:

ВИДЕО

loading...