Решете се од белите влакна на природен начин

АКЦИЈА
loading...

Седите влакна не се нешто што укажува на старост. Голем број млади луѓе страдаат од прерано стареење и им е прилично непријатно поради тоа.

Најбрз и најлесен начин за да се решите од овој проблем е да ја бојадисате косата, но штетните хемикалии може да предизвикаат и трајно оштетување на косата… Затоа е најдобро да се обидете со природно решение, а тоа навистина постои.

Кокосовото масло е лек со кој можете да се ослободите од седата коса! Во ова масло лежи тајната на долгата, убава и цврста коса. Кокосовото масло е богато со јаглени хидрати, здрави маснотии, витамини и минерали што и ја пружаат на косата потребната нега.

Рецепт:

Загрејте 2 – 3 лажици кокосово масло околу 20 секунди. Нежно измасирајте го коренот на косата со топло кокосово масло. Оставете фоликулите на влакната да се натопат со масло (околу 10 минути). Измијте ја косата со топла вода. Потоа измијте ја косата со шампон и регенератор. Ова можете да го повторувате секојдневно за да го добиете посакуваниот ефект.

Редовното користење дефинитивно ќе ви помогне да се ослободите од седите влакна и ќе ви даде здрава, убава и сјајна коса.

loading...