На Ахмети па не му фаќа око, Славомакедонија (слеано)

АКЦИЈА
loading...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас изјави дека името Славомакедонија, слеано, не е прифатливо решение за спогодба за името.

„Нашите ставови беа јавни, ние не се согласуваме името Славомакедонија да биде решение во преговорите со Грција. Јас лично не сум дел од преговарачкиот тим, но прифатливо решение е она со кое двете страни ќе бидат задоволни“, рече Ахмети.

loading...