Автомобил влета во Собранието на Македонија (фото)

АКЦИЈА
loading...

Верижен судир на четири автомобили се случи попладнево на булеварот пред Собранието на Република Македонија. Како резултат на судирот едно од возилата ја проби оградата и влезе во дворот на законодавниот дом.

Нема повредени а едно од возилата е посериозно оштетено. Сите учесници во сообраќајката се млади лица.

loading...