Напивка која топи килограми преку ноќ – Пијте го ова навечер

АКЦИЈА
loading...

Првата предност на оваа напивка е што пред се од неа брзо ќе заспиете, а втората предност е што преку ноќ ќе ја „растопи“ целата храна која дебелее.

Исто така, со овој пијалак ќе ги исфрлите отровите од организмот, штетните токсини ќе бидат неутрализирани, а вашиот организам ќе биде одморен. Оваа здрава напивка може да ви помогне и при висок крвен притисок, кардиоваскуларни болести, дијабетес…

Состојки: 1 лимон, 1/2 л вода, 1 рака магдонос, 1 лажичка јаболков оцет, 1 лажичка изрендан ѓумбир, 1 лажичка цимет во прав

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер, и добро измиксајте. Напивката пијте ја ноќе пред да одите во кревет, а наутро ќе се разбудите со помала тежина и ќе се чувствувате посвежо.

Секако, не треба да претерувате во ништо, па истото важи и за оваа напивка. Земајте ја во умерени количини.

loading...