ДНЕВЕН ХОРОСКОП за Вторник (13.3.2018)

АКЦИЈА
loading...

Овен (21.03 – 20.04)

Вашата интуиција денес на вас ќе делува во голема мера. Можно е да откриете некои случувања кои блиските лица ги планирале за во иднина па да бидете многу возбудени. Денес ќе добиете енергија која ќе ви помогне да остварите се што ќе замислите.

Бик (21.04 – 21.05)

Вашата општа состојба е стабилна треба да бидете трпеливи и се ќе биде како што треба. Обидете се да владеете со себе доколку сакате да бидете задоволни. Земете го тоа што ви е понудено и сигурно ќе најдете среќа. Во усовршувањето е спасот. Но немојте да заборавате на саканата личност бидејќи може да добиете силни критики

Близнаци (22.05 – 22.06)

Соберете ги сите сили и останете продуктивни. Запомнете, без разлика колку бавно напредувате и колку грешки правите, вие секогаш ќе бидете чекор понапред од оние кои воопшто не се обидуваат да мрднат од место. Мотивирајте се, разговарајте со вашите соработници и побарајте поддршка, внимавајте на парите.

Рак (22.06 – 22.07)

Вашата финансиска ситуација ќе биде потпомогната со ненадеен пресврт на ситуацијата на кој не сте се надевале. Најверојатно се ќе биде одиграно во ваша корист. Денес е одличен ден за склопување на нови договори но не заборавајте да ги прочитате ситните букви.

Лав (23.07 – 22.08)

Ве следи чувство на неизвесност, бидејќи соработниците често го менуваат своето мислење и одлуките. Во ситуација кога на професионален план не се случуваат новитети, ваше најдобро засолниште е партнерот. Сите имаат добри и лоши моменти на успех, па за кратко време ќе успеете да ги повратите старите позиции.

Девица (23.08 – 22.09)

Некој ќе се обиде да ја наруши вашата духовна хармонија и да ве налути, но самоконтролата нема да ви побегне од рака. Вие умеете добро да ги контролирате нештата, па ваквите провокации ќе ги сфатите како љубоморен обид на околината да ви наштети. Обидете се да размислувате позитивно.

Вага (23.09 – 22.10)

Ве очекува некоја нова можност, нова љубов и повеќе можности за подобра иднина кои наеднаш ќе тропнат на вашата врата и ќе ве фатат неподготвени. Немојте да ги игнорирате убавите знаци кои од денес постојано ќе започнат да се појавуваат, уживајте и искористете ги. Следува комплетно разубавување на животот.

Скорпија (23.10 – 21.11)

Внимавајте во однос на вашите очекувања и бидете практични. Отворете го умот за нови перспективи. Дајте си време за да ги размислите различните начини и извори на приходи. Некои околности може да бидат надвор од ваша контрола. Не донесувајте големи одлуки.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес приоритет ќе ви бидат работите поврзани за вашиот дом. Можно е да добиете помош од некое женско лице. Не работете премногу, на крајот можно е да бидете преморени па нема да уживате во плодовите од вашиот труд.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе почувствувате налет на страсти каков што долго време не се почувствувале. Обидете се да го сокриете одушевувањето, бидејќи некој може погрешно да ве разбере. Не сакате премногу да ги откривате мислењата, но бидете свесни дека околината донекаде ги чувствува.

Водолија (21.01 – 19.02)

Веројатно сте постигнале некоја од вашите долгорочни цели. Ќе добиете пофалби од сите страни. Можно е и зголемување на приходите. Без оглед што ќе се случи, бидете сигури дека тоа сте го заслужиле, уживајте во убавите мигови.

Риби (20.02 – 20.03)

Некој проблем за кој долго време сте барале решение денес најверојатно ќе биде решен. Ќе имате среќа, па целата ситуација ќе се заврши поволно. Ќе имате среќа и во игрите, инвестирањето во акции или во лото-ливче. Бидете смирени и гледајте како парите ви доаѓаат.

loading...