Неделен хороскоп од 12.03. – 18.03.2018 година!

АКЦИЈА
loading...

ОВЕН
Работа – Позитивен аспект на вашите финансиски инвестиции. Иако оваа недела се се одвива добро, побарајте стручен совет.

Љубов – Со љубовта, оваа недела се е во ред.

Здравје – Супер енергија.

БИК

Работа – Оваа недела не е добра за продажба на недвижен имот. Почекајте подобар временски период.

Љубов – Партнерот има недостаток на самодоверба и тоа ве загрижува.

Здравје – Повеќе прошетки.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Претпоставените ви прават проблеми. Гледајте на тоа како на предизвик и најдете паметно решение.

Љубов – Емотивно сте исполнетии среќни.

Здравје – Повеќе спиење.

РАК

Работа – Оваа недела, стагнација на деловен план, што исто така ја покажува и состојбата на вашата банкарска сметка.

Љубов – Ќе запозанете личност што ќе ви се допадне на прв поглед.

Здравје – Добро.

ЛАВ

Работа – Веќе не сте сигурни во тоа што го работите. Сакате нешто повеќе и покреативно, што би ви донело повеќе среќа и пари.

Љубов – На љубовното поле ви цветаат рози.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа – Недостатокот на инспирација, се одразува на вашата работа. Обидете се да најдете нов извор на инспирација.

Љубов – Сакани и среќни сте оваа недела.

Здравје – Повеќе вежбајте.

ВАГА

Работа
Инвестирањето во ризична работа нема да ви се исплати. Вие ризикувате многу, без било каква основа за тоа.

Љубов – Мирен дом ви е доволно за среќа.

Здравје – Избегнувајте алкохол.

ШКОРПИЈА

Работа – Сакате да имате повеќе работа, бидејќи имате вишок на енергија што не знаете како да ја канализирате. Наскоро пристигаат нови деловни понуди.

Љубов – За вистинска љубов се уште не сте подготвени. Кратките авантурите ве исполнуваат.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Креативноста е во полна сила оваа недела. Се ви оди од рака.

Љубов – Ви се допаѓа една личност, но сеуште сте емотивно затворени. Препуштете се.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ
Работа – Вашите плановите се успешни, но не правете планови за други луѓе од вашата околина. Немате толку многу влијание.

Љубов – Партнерот ви влева непотребна несигурност.

Здравје – Добро

ВОДОЛИЈА

Работа – Досадата на работа ве тера нешто да смените. Наскоро ве очекува промена.

Љубов – Пролетта ве радува и го буди кај вас чувството на емотивна исполнетост.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

РИБИ
Работа – Работите многу, но имате сила. Наскоро финансиски прилив.

Љубов – Партнерот ви ја нуди и оваа недела најголема поддршка и охрабрување.

Здравје – Добро се чувствувате.

loading...