Лимон за “збогум” на мирисот под пазувите и нега на кожата

АКЦИЈА
loading...

Сите ние знаеме колку е здрав и корисен лимонот.

Одличен е за настинка, отстранување на дамки и чистење, но дали знаевте дека може да го користите и на овој начин…?

Лимонот може да се користи и како дезодоранс!

Оваа популарна Јутјуберка направила видео за тоа колку лимонот е ефикасен како дезодоранс.

Можеби ставањето лимон под пазувите ви изгледа лудо, но всушност тоа е одлична идеја.

Лимонот обезбедува свеж мирис, но исто така ја негува кожата. Покрај тоа е многу поевтин од дезодоранс.

Погледнете го видеото:

loading...