ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА НЕДЕЛА

АКЦИЈА
loading...

 

Овен
Ќе просперирате само доколку се слушате себе си. Планирате некои нови активности, кои ви причинуваат задоволство. Никако немојте да влегувате во расправии со партнерот бидејќи врската би можела да се заврши.

Бик
Сакате на лесен начин да дојдете до целта, а тоа не ви оди од рака. Ќе имате прилика да го покажете свето знаење и ќе направите нешто што од вас не се очекувало, а сето тоа ќе биде плус за вас. Ве очекуваат мали несогласувања во односот со партнерот.

Близнаци
И сами сте свесни дека мора да го промените работното место. Партнерските односи ќе бидат стабилни и под ваша контрола. Осамените припадници на овој знак ги очекува интересно познанство.

Рак
Чувајте се од злобните јазици и луѓето кои сакаат да ја искористат вашата наклонетост и добрина. Не е добро за вас да се впуштате во нови бизниси. Потребно е малку повеќе време да му се посветите на партнерот.

Лав
Немојте прекумерно да ги трошите парите, не сте свесни за ситуациите кои можат да се случат. Во љубовта не се исклучени ниту авантурите, ниту тајните врски, но чувајте се од можни последици.

Девица
Во моментов можете да се потпрете на поддршката на блиските пријатели. Можете да дојдете во ситуација да имате сериозен разговор со партнерот, па бидејќи вие ќе бидете во право, ќе успеете ситуацијата да ја завртите во ваша корист.

Терезија
Конечно ви се укажува прилика да ја работите работата која ќе ви овозможи добра заработка и пристојни работни услови. Во односот со партнерот ќе дојде до зајакнување на емоциите па ќе ви биде убаво и пријатно.

Скорпија
Немојте да започнувате ништо што ви е важно, бидејќи е можна измама од некое лице. Работете ја својата работа и не и обрнувајте внимание на околината. Во љубовта имате максимално разбирање за партнерот, па така повторно ќе го поддржите во тешките моменти.

Стрелец
Можеби ќе бидете разочарани од колегите со кои имавте најблизок контакт и максимална доверба. Љубовната ситуација ќе биде доста добра, а осамените ќе имаат некоја нова понуда која може да прерасне во нешто сериозно.

Јарец
Стабилната деловна ситуација би можела да ви овозможи да ја добиете потребната сила и енергија да тргнете напред во нови деловни победи. На љубовен план може да дојде до заладување, бидејќи партнерот не поминува заедничко време со вас.

Водолија
Новите деловни задачи ви се тешки, но за среќа тоа нема лошо да се одрази на вас во овој момент. Парнерот пријатно ќе ве изнанеади, па тој поволен однос ќе трае подолго време.

Риби
Полни сте со тешкотии на работа, но сепак ќе бидете задоволни. Ќе успеете да покриете некои важни трошоци. Љубовната ситуација полека се поправа, поради што ќе ви биде особено драго. Искористите го големото количество на позитивна енергија.

Проитајте и Викенд хороскоп 3-4 Март, 2018 – еве што ве очекува

loading...